GrandHotel Restaurant Verseput
In 1899 opent Hotel Verseput haar deuren aan de Lange Delft 32, I 33, in de vroegere woning van burgemeester Bijleveld van Serooskerke. Een imposant gebouw uit 1747, met een buitengewoon fraai interieur. Als de deftige kelner zich op de stoep vertoonde, zongen de straatjongens: "Is dat niet het hoofd van Jut? Nee, dat is van Verseput".
1920. Stalhouderij gebroeders Wielemaker voor het Hotel Verseput
-
Achtergevel 1905
-
Hotel Verseput 1925
-
Achtergevel 1929
-
Achtertuin 1929
-
Hotel Verseput 1929
-
Hotel Verseput 1940
http://www.oudmiddelburg.nl/index.php/13-oud-middelburg-in-beeld/stadsgedeelte/26-grandhotel-restaurant-verseput#sigProId56b43d4252
Verseput stond bekend om zijn voortreffelijke keuken. De salons aan de voorkant waren nog naar waarheid salons en hoe genoeglijk was het te ontbijten in de tuinkamer en na ontbijt de grote lap grond eens in te lopen, al was die dan ook ontsierd door een uitbouw van moderne hotelkamers, die wel zeer comfortabel waren, maar wier uiterlijk aspect niet zo bijster bij het oude huis aansloot. Het hotel brandde volledig af op 7 december 1929.
http://www.oudmiddelburg.nl/index.php/13-oud-middelburg-in-beeld/stadsgedeelte/26-grandhotel-restaurant-verseput#sigProId861ff7b03d
De brand brak uit naast Verseput bij Grand Bazar Français, op een bovenachter-pakkamertje, om ca. half vijf. Zeker is dat aan kortsluiting moet worden gedacht. Om 5.15 sloegen de vlammen al uit het torentje van de Fransche Bazar. Aangewakkerd door een stormachtige wind heeft de brand achtereenvolgens in de as gelegd: de Fransche Bazar, het Grand Hotel Verseput, Confiserie Lunchroom Oosterhuis, Modezaak Wiener & Co., Rijwielfabriek Transvalia van de Gebr. Kaan en aan de overkant: IJzerhandel van de Fa. D. de Jager Jr., het beddenmagazijn van Wiener & Co. en grotendeels de winkel van Simon de Wit.
-
Hotel Verseput 1929
-
Lange Delft 1929
-
Lange Delft 1929
-
Lange Delft 1929
-
Lange Delft 1929
-
Lange Delft 1929
http://www.oudmiddelburg.nl/index.php/13-oud-middelburg-in-beeld/stadsgedeelte/26-grandhotel-restaurant-verseput#sigProIdeb65145754
In 1930 week het hotel tijdelijk uit naar een noodgebouw in de Lange Delft. Verseput werd weer opgebouwd aan de Lange Delft 34 , I 35 (incl. Grand Bazar Français). Het prachtige hotel werd tot een van de mooiste gebouwen van de stad gerekend. In 1940 werd het pand volledig verwoest.
Bronnen, noten en/of referenties:
Krantenbank
Middelburgsche Courant 9 dec. 1929 - Verslag van de brand. PDF